[VAZGEÇ]

[VAZGEÇ]

REKLAM

Haberler

REKLAM

TTK'dan Yatırım Atağı     << Geri Dön


Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramis Muslu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan'ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı Dursun Oğuz, Genel Sekreter Taci Alkaya, Genel Mali Sekreter Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Osman Tutkun ve Genel Eğitim Sekreteri Eyüp Alabaş da hazır bulundu. Son dönemdeki gelişmeler ile TTK'nın bugünü ve yarını ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Genel Müdür İnan'ı ziyaret ettiklerini söyleyen GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu, "Kurumun geleceği için neler yapılabileceği konusundaki düşüncelerimizi Genel Müdür ile paylaşacağız. TTK'da çalışan üyelerimizi ilgilendiren ve 2011 yılı başında görüşmelerine başlayacağımız toplu iş sözleşmesi ile ilgili genel bir ön değerlendirme yapacağız. Karadon'da 17 Mayıs'ta meydana gelen kazadan bugüne kadar cenazeleri çıkarılamayan iki maden işçisi arkadaşımızın biran önce çıkarılabilmesi için neler yapılacağı konusunda da görüş alışverişinde bulunacağız" dedi.
TTK Genel Müdürü Burhan İnan da, "Hepimizin ortak paydası Türkiye Taşkömürü Kurumu. Kurumun yaşaması, yaşatılması için bu bölgede rezerv olduğu sürece üretilmeye devam etmesi için çalışıyoruz. Sendika ile kurumu ikiz kardeş olarak görüyorum. Eğer birlikte hareket edersek bir çok şeyi aşarız, başarılı oluruz" diye konuştu.
"TTK'YA 55 MİLYON TL YATIRIM YAPILACAK"
Ankara'da 2011 yılı yatırım programları ile ilgili toplantılara katıldığını belirten TTK Genel Müdürü Burhan İnan, "Bu toplantılarda Türkiye Taşkömürü Kurumu adına olumlu sonuçlar aldık" dedi.
2011 yılı için kullanılabilecek en üst sınır olan 55 milyon liralık yatırımın TTK'ya yapılacağını belirten İnan, böylece 2004-2011 yılları arasında ton başına ortalama yatırım miktarının 13 dolar olacağını kaydetti. İnan, 1990 ile 2003 yılları arasında ton başına ortalama yatırımın 4 dolar düzeyinde olduğunu hatırlattı.
17 Mayıs'ta TTK Karadon Müessesesi'nin -540 kodunda hazırlık çalışmaları sırasında meydana gelen grizu patlamasında tahrip olan Karadon Yeni Servis Kuyusu'nun onarımı için uluslararası ihaleye çıkılacağını ifade eden İnan, şartnamenin hazır olduğunu ve en kısa sürede ihalenin sonuçlandırılarak çalışmalara başlanacağını kaydetti. İnan, kazada kuyuya düştükleri belirlenen iki maden işçisinin cenazesinin çıkarılması çalışmalarının da aynı kapsamda yürütüleceğini söyledi.
Dünya Madencilik Kongresi'nin 27'ncisinin Türkiye'de yapıldığını ve kendisinin de bu kongreye katıldığını belirten TTK Genel Müdürü Burhan İnan, "Dünyanın hemen hemen her ülkesinden davetlinin katıldığı kongrede kömürün üretilmesi ile ilgili yeni gelişmeleri izledik. Dünya Madencilik Kongresi'nde önümüzdeki yıllarda kömür fiyatlarının artacağı yönünde bir sonuç çıktı" diye konuştu.Diğer Haberler